TURNUS METABOLICZNY - 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny - Ciechocinek

22 Wojskowy Szpital
Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
SPZOZ w Ciechocinku

TURNUS METABOLICZNY

„Metaboliczna metamorfoza” - kierujemy tę unikatową propozycję do osób zmagających się z otyłością i zaburzeniami przemiany materii.

Turnus rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki - laboratoryjnej oraz diagnozy specjalistów z zakresu: medycyny, żywienia, fizjoterapii i psychologii, którzy codziennie opiekują się naszymi gośćmi. Dlaczego? Bo wiemy, że do tematu otyłości i zaburzeń przemiany materii trzeba podejść interdyscyplinarnie i holistycznie. Wiemy jak istotne są: indywidualnie dobrane żywienie przeciwzapalne, ruch, rehabilitacja, zdrowy sen, relacje, relaks. To wszystko filary naszej oferty.

Stosując medycynę opartą na faktach oraz praktyczną wiedzę specjalistów, proponujemy żywienie zgodne z modelem przeciwzapalnym. Po szeregu konsultacji specjalistycznych oraz ustaleniu Państwa preferencji, dietetyk kliniczny opracuje indywidualnie zalecenia żywieniowe. Ponadto, w oddzielnej kuchni edukacyjnej, nasi goście gotują wspólnie z szefem kuchni.

Jeden turnus to również w sumie 60 zabiegów, które nie tylko będą wspierały odzyskanie zdrowia metabolicznego, ale również zrelaksują i pomogą w osiągnięciu efektów estetycznych. Są to m.in. kriokomora, okłady z naturalnej borowiny, masaże, mechaniczny drenaż limfatyczny, kąpiele i zajęcia ruchowe. Od ponad 100 lat w naszym ośrodku w rehabilitacji korzystamy z naturalnych surowców – np. solanki wydobywanej w Ciechocinku. Dysponujmy także np. tlenoterapią (za dodatkową opłatą). Wszystkie zabiegi wybierane są w uzgodnieniu z lekarzem.

Rozumiemy jak ważna dla zdrowia metabolicznego jest aktywność fizyczna, zdrowy sen oraz psychoedukacja i relaks. Dlatego dajemy narzędzia, które również w tej kwestii poprawią jakość życia.

Zapewniamy zakwaterowanie w nowo wyremontowanych, jednoosobowych pokojach. W ofercie jest również bogaty wachlarz wydarzeń rekreacyjnych oraz kulturalnych.

Pierwszy turnus rozpoczynamy już od 16 kwietnia, a kolejne – od: 18 czerwca, 20 sierpnia, 15 października, 12 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona. Warto jak najszybciej zarezerwować pobyt. Szczegółowe informacje i rezerwa miejsc – tel. 54 283 72 52. Do zobaczenia w Ciechocinku!

Informator kuracjusza

Informator Kuracjusza

Przed przyjazdem

  • Czy muszę wpłacić zaliczkę na pobyt prywatny?
  • Ile wynosi opłata klimatyczna w Ciechocinku?
  • Czy samodzielnie mogę wybrać pokój w obiekcie, jeśli przyjeżdżam na pobyt prywatny?
zobacz więcej

W dniu przyjazdu

  • Czy akceptujecie zwierzęta?
  • Czy rezygnacja z wyjazdu na pobyt prywatny powoduje zwrot zaliczki?
  • Czy mogę przedłużyć pobyt prywatny o parę dni?
zobacz więcej

Podczas pobytu

  • Czy za pobyt mogę zapłacić kartą?
  • Czy zapewniacie dietę niskokaloryczną?
  • Czy baza zabiegowa i stołówka mieści się w jednym budynku?
zobacz więcej